Godziny pracy

Pn-Pt       7:00 — 21:00
Sb-Nd      7:00 — 16:00

Okucia do szkła

Czym są okucia do szkła i dlaczego są one tak ważne

Okucia do szkła -montaż dowolnej konstrukcji szklanej bez okuć jest niemożliwy. Zapewnia niezawodność użytkowania drzwi, schodów, kabin prysznicowych. Z jego pomocą montowane są ścianki działowe, ogrodzenia. Daje im też potrzebną funkcjonalność.

Wszystkie okucia do konstrukcji szklanych dzielimy na dwa duże podgatunki:

Wiercenie. Jest używany bardzo ostrożnie i zgodnie ze wszystkimi zasadami. Jeśli wywiercisz dziurę w niewłaściwym miejscu, możesz złamać integralność płótna. I stanie się bezużyteczny. Otwory na elementy złączne prawie zawsze wykonuje się przed hartowaniem szkła.

Bez wiercenia. Nowoczesne elementy złączne, które nie wymagają dodatkowych otworów. Takie opcje wyróżniają się dużą funkcjonalnością i łatwością obsługi. Ale nie nadają się do konstrukcji o dużej grubości szkła. Sam łącznik wykonuje się za pomocą zacisku, rzadziej stosuje się specjalny przezroczysty klej.

Elementy złączne są klasyfikowane nie tylko według potrzeby wiercenia, ale także według podtypów samych produktów. Główne opcje obejmują pająki: Uchwyty do szkła, Profile zaciskowe, Mechanizmy blokujące, Zaciski i samozamykacze, Uchwyty na półki szklane, Okucia do szkła hartowanego, Relingi do szkła, Okucia do balustrad i daszków szklanych, Zawiasy do szkla, Okucia do kabin prysznicowych.

Szklo — M gwarantuje Państwu stosowanie wyłącznie wysokiej jakości okuć szklanych oraz ich prawidłowy montaż. Na Państwa życzenie przywieziemy próbki okuć szklanych użytych do ewentualnej realizacji.

Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami.